Nasjonalpark og verneområdestyrene perioden 2020-2023:

  • Gisle Hansen
  • Silje S. Paulsen (vara)

Styret i Strandmyra borettslag:                  

  • Daniel Koskinen
  • Unni Storhaug (vara)

Nordlandsmuseets råd:

  • Gisle Hansen
  • Sten Robert Hansen (vara)

Nordland nasjonalparksenters råd:

  • Gisle Hansen
  • Sten Robert Hansen (vara)

Styret i Salten friluftsråd perioden 2020-2024:

  • Daniel Koskinen
  • Silje S.Paulsen (vara)

Klagenemnd:

Medlemmer:

  •  Rigmor Johansen, leder.
  • Eva P. Pedersen, nestleder
  • Johnny Skar

Varamedlemmer:

  • Anniken Nygaard Sande (personlig vara for Johnny Skar)
  • Per Reffhuag ( personlig vara for Eva P. Pedersen)
  • Ulf Roger Strøksnes  - (personlig vara for Rigmor Johansen)

Representant med vararepresentant til Sørfold kirkelige fellesråd:

  • Representant: Sten Robert Hansen
  • Vararepresentant: Gisle Hansen

Kommunalt råd for mennesker med funksjonsnedsettelse

  • Thorstein Inderberg(leder)
  • Anniken N. Sande (personlig vara)
  • Bente Grovassbakk (nestleder)
  • Ann Katrin Sætrevik (personlig vara)
  • Brukerrepresentanter: Leif Strømdal og Anette Johansen
  • Leder av eldrerådet: Tor Ankjell
  • Nestleder av eldrerådet: Mariann Strømdal
  • 1 representant oppnevnt av kommunedirektør: Johanne Steinmo-Solvang

Representanter til Salten kulturutvalg:

  • Representant: Sten-Robert Hansen
  • Vararepresentant: Bente Braaten

Styret i Salten kommunerevisjon IKS:

  • Jannike Moen
  • Eirik Stendal (vara)

Representanter til samarbeidsutvalg (SU)  i barnehagene:

SU ved Straumen barnehage:

  • Simon Sørfjordmo
  • Gisle Hansen (vara)
  • Kolbjørn Mathisen
  • Lisbeth Elvebakk (vara)

SU ved Løkta barnehage:

  • Silje Sørfjordmo Paulsen
  • Daniel Koskinen (vara)
  • Finn Arve Moen
  • Dag Løvmo (vara)

Nordsia oppvekstsenter har felles samarbeidsutvalg mellom skole og barnehage. Representanter til dette utvalget fremgår i saksbehandlingen valg av Samarbeidsutvalg til skolene.

Representanter til samrbeidsutvalg i skolene:

SU ved Straumen skole:

  • Silje Sørfjordmo Paulsen
  • Sten Robert Hansen (vara)

SU ved Røsvik skole:

  • Daniel Koskinen
  • Unni Storhaug (vara)

SU ved Nordsia oppvekstsenter:

  • Sten Robert Hansen
  • Gisle Hansen (vara)

Medlemmer til representantskapet i IRIS Salten IKS for perioden 2019 - 2023:

  • Ordfører Gisle Hansen.
  • Vara: varaordfører Sten Robert Hansen og Daniel Koskinen.
  • Opposisjonsleder Kolbjørn Mathisen.
  • Vara: Unn- Karin Pedersen AP, Rune Edvardsen AP, Bente Grovassbakk AP

Representanter til Salten Regionråd 2019-2023:

Ordinært medlem:

  • Ordfører Gisle Hansen 

Som vara:

  •  1. vara Sten Robert Hansen 
  •  2. vara Silje Paulsen

Fra opposisjonen:

  • Kolbjørn Mathisen

Som varamedlemmer for AP benyttes varalisten til Formannskapet.

  • 1. vara Unn Karin Pedersen
  • 2. vara Rune Edvardsen
  • 3. vara Bente Grovassbakk

Rådmann/administrasjonssjef møter fra administrasjonen.

Medlemmer til representantskapet i Salten brann IKS 2019 - 2023:

  • Ordfører Gisle Hansen.
  • Som vara velges varaordfører Sten Robert Hansen og Daniel Koskinen.
  • Opposisjonsleder Kolbjørn Mathisen.
  • Vara: Unn- Karin Pedersen AP, Rune Edvardsen AP, Bente Grovassbakk AP

Representantskapet i Helse- og miljøtilsyn Salten 2019 - 2023:

  • Ordfører Gisle Hansen.
  • Som vara for Gisle Hansen velges varaordfører Sten Robert Hansen og Daniel Koskinen.
  • Opposisjonsleder Kolbjørn Mathisen.
  • Vara: Unn- Karin Pedersen AP, Rune Edvardsen AP, Bente Grovassbakk AP

Representant til styret i Salten kontrollutvalgservice:

  • Jannike Moen
  • Personlig vararepresentant: Finn Arve Moen

Representanter til takstnemnd etter eiendomsskatteloven 2019 – 2023:

  • Tommy Pedersen, leder
  • Ole Andre Lilleløkken (Personlig vara) 
  • Tor Ankjell, nestleder
  • Kristin Hedstrøm (personlig vara)
  • Kjell Terje Sevaldsen
  • Anne Lise Nordvik Arntzen (Personlig vara) 

Representanter til Klagenemnd etter eiendomsskatteloven og takstnemndas vedtak for perioden 2019 – 2023:

  • Thorstein Inderberg, leder
  • Daniel Koskinen (Personlig vara)
  • Robert Fredheim, nestleder
  • Beate Breivik (Personlig varamedlem)
  • Per Reffhaug
  • Heidi Skogheim (Personlig varamedlem) 
  • Rune Edvardsen
  • Renate Storeide (personlig varamedlem)
  • Marthe Wold
  • Ulf Roger Strøksnes (Personlig varamedlem) 

Eldreråd 2019 – 2023:

  • Fast medlem fra Strøksnes og Leirfjorden grendelag: Ann Katrin Sætrevik med Arnfinn Grovassbakk som varamedlem
  • Fast medlem fra Mørsvik grendelag: Irene Reffhaug og Ellinor  Horndal som varamedlem
  • Fast medlem fra Djupvik og Røsvik grendelag: Oddbjørn Jonassen og Kjell Hansen som varamedlem
  • Fast medlem fra Straumen: Mariann Strømdal og Magne Johansen som varamedlem
  • Fast medlem fra Tørfjord/Kvarv: Tor Ankjell og Heidi Zakariassen som varamedlem