Bygdekino 13.februar, Mørsvik skole
.jpg)
To nye filmer står på plakaten i februar. Det er barnefilmen SvampeBob og jakten på firkant som vises kl. 18.00, og dokumentaren om Havfolket som vises kl. 20.00
SvampeBob: Jakten på firkant
SvampeBob er tilbake! Og han er ekstremt opptatt av å bli anerkjent som en tøffing overfor Herr Krabbe.
For å bevise sitt mot legger han ut på en nautisk reise til havets dyp, for å løse et mysterie som involverer spøkelset til Den flygende hollender.
Dette er en flunkemde ny barnefilm som inntar lerretet.
Det er bare å glede seg.
Ta turen til Mørsvik skole og få gode opplevelser gjennom filmlerretet
Havfolket er en nostalgisk, vittig og ellevill hyllest til livet langs norskekysten, og folket som har klort seg fast på øyer, holmer og i fiskevær i uminnelige tider. Kinodokumentaren er satt sammen av unike arkivskatter gjennom nesten hundre år, og blant fortellerne er noen av kystens beste stemmer, som Halvdan Sivertsen, Trude Drevland og Pål «Moddi» Lue.
Resultatet er en storslagen film som skildrer en kystkultur som veldig mange av oss er forankret i, og som alle har et forhold til. Knapt noen nordmann er uberørt av havet, enten man forbinder det med fiske og fangst, fergekøer og strenge billettører, knallharde vindkast og stengte broer, eller sankthansfeiring og ungdomsflørt på holmer og skjær.
Havfolket beveger seg innom viktige hendelser, som starten på oljeeventyret, og brenningen og gjenoppbyggingen av Finnmark – men det er menneskene og hverdagslivet langs kysten som er selve essensen av filmen.
Tekstene er hentet fra filmweb
Publisert av Ragnhild Hansen
Sist oppdatert
Bygdekino 13.februar - Mørsvik skole
18:00 SvampeBob: Jakten på firkant
Barnefilm - animasjon- fra 6 år
kr. 110
20:00 Havfolket
Dokumentar - ingen aldersgrense
kr. 130
